Video Conferencing
Crestron PW-2412WU Wall Mount Power Pack, 24 VDC, 1.25 A, 2.1 mm, Universal
Rated 0 out of 5
| Brand: | Crestron |
|---|---|
| Model: | PW-2412WU |
| Input: | 100~240V AC, 50/60Hz |
| Output Voltage: | 24 VDC |
| Amperage: | 1.25 Amps |
Crestron AM-3000-WF-I AirMedia® Receiver 3000 with Wi-Fi® Network Connectivity, International
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Crestron |
|---|---|
| Model: | AM-3000-WF-I |
| Ethernet Ports: | Dual-port, Gigabit Ethernet |
| Connectivity: | Bluetooth 5.0, Dual Band, Wi-Fi 6 |
| Integrated PoE: | Class 4, POE+ |
Crestron AM-TX3-200 AirMedia® Series 3 Connect Endpoint, Simple Connectivity, Complete System Solution
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Crestron |
|---|---|
| Model: | AM-TX3-200 |
| Ethernet Ports: | Dual-port, Gigabit Ethernet |
| Connectivity: | Dual Band, Wi-Fi 6 |
| Coverage Range: | Up to 70 ft (23 m) |
Crestron AM-TX3-100 AirMedia® Series 3 Connect Adaptor, 4K30, Enterprise-Grade Security, Simple Connectivity
Rated 0 out of 5
| Brand: | Crestron |
|---|---|
| Model: | AM-TX3-100 |
| Interface: | USB 2.0 Type C |
| Connectivity: | Dual Band, Wi-Fi 6 |
| Coverage Range: | Up to 70 ft (23 m) |
Crestron AM-TX3-100-CRADLE Tabletop Cradle, for Up To Four AM-TX3-100 Adaptors
Rated 0 out of 5
| Brand: | Crestron |
|---|---|
| Model: | AM-TX3-100-CRADLE |
| Slots: | 4 Slots for AM-TX3-100 Adaptors |
Crestron CEN-ODT-C-POE Ceiling-Mount Dual-Technology Occupancy Sensor, PoE, 2,000 Sq Ft
Rated 0 out of 5
| Brand: | Crestron |
|---|---|
| Model: | CEN-ODT-C-POE |
| Ethernet Ports: | 10/100 Mbps Ethernet Interface |
| Coverage Range: | 2,000 sq ft |
IP Phones
Yealink T85W Prime Wi-Fi Phone (SIP-T85W), 16 VoIP Accounts, 5.5″ LCD, Gigabit, USB, Wi-Fi, Bluetooth, PoE, 3W Speaker
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | SIP-T85W |
| Lines: | 16-Lines |
| Display: | 5.5″, Color LCD |
| Speakers: | 3W Speaker |
| Ethernet Ports: | Dual-port, Gigabit Ethernet, Integrated PoE |
| Connectivity: | Bluetooth 5.0, Dual band 2.4G/5G Wi-Fi |
Yealink T77U Prime Business Phone (SIP-T77U), 16 Lines, 7″ Touch Screen, Dual-port Gigabit, USB-A/USB-C, PoE, 3W Speaker
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | SIP-T77U |
| Lines: | 16-Lines |
| Display: | 7″, Touch Screen |
| Speakers: | 3W Speaker |
| Ethernet Ports: | Dual-port, Gigabit Ethernet |
| Integrated PoE: | (IEEE 802.3af), Class 3 |
Yealink T8X Wall Mount, Wall Mount Bracket For T8X Series IP Phones, Available for (T85W, T87W, T88W (Pro) & T88V (Pro))
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | T8X Wall Mount |
| Compatibility: | Yealink T8 Series IP Phones |
Yealink T7X Wall Mount, Wall Mount Bracket For T7X Series IP Phones, Available for (T73U, T73W, T74U, T74W & T77U)
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | T7X Wall Mount |
| Compatibility: | Yealink T7X Series IP Phones |
Yealink 5V 2A Power Supply, for Yealink Models: SIP (T4X, T5X, T7X, T85, T87) IP Phones
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | YLPS052000C1-UK |
| Output Voltage: | 5V |
| Amperage: | 2A |
Yealink T74LTE 4G Business IP Phone, 16 Accounts (Contains 1 IMS Account), Nano SIM, VoLTE, SMS, Wi-Fi, Bluetooth
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | T74LTE |
| Lines: | 16-Lines |
| Display: | 4.3″, Color LCD, TFT |
| Speakers: | 3W Speaker |
| Connectivity: | 4G LTE, Bluetooth 5.0, Dual band 2.4G/5G Wi-Fi |







































