Fanvil EX102 – Flush Mounting Accessory EX102, for Fanvil i62/i63/i64 Door Phones
EX102 is an optional flush mounted accessory package when the Fanvil i6 series door phones need to be flush mounted. Consists of a frame panel & a brick box, which is easy to be installed.
| Brand: | Fanvil |
|---|---|
| Model: | EX102 |
| Applicable Models: | i62/i63/i64 |
Request a Quotation
Description
Fanvil EX102 Flush Mounting Accessories Specifications:
EX101 is the optional flush mounted accessory package when the Fanvil i6 series door phones need to be flush mounted. It consists of a frame panel and a brick box, which is easy to be installed and save space.
About Fanvil
About Fanvil
Fanvil Technology Co., Ltd. (Fanvil) is a leading global provider of Audio&Video-IoT (A&V-IoT) devices. With three R&D centers in Beijing, Shenzhen, and Suzhou, China, Fanvil has compiled an effective team of R&D, production, sales, and service staff to innovate and add value to our business partners. As the pioneer in applying standardized network communication technology and Audio&Video technologies to build A&V-IoT, Fanvil is boosting the digital transformation for multiple industries.
Core Values
Adhering to the core values of Efficient, Team Work, Integrity, Positive and Enterprising, Fanvil is committed to providing high-quality A&V-IoT devices to customers, and building an intelligent world of infinite communication.

Efficient

Team Work

Integrity

Positive & Enterprising
Shipping & Delivery


Shipping & Delivery:
- All orders are shipped from our headquarters in KSA.
- The delivery time for your ordered items depends on various factors, including the shipping method chosen, the destination location, and any customization procedures.
- Once your order is placed, we will provide you with an estimated delivery timeframe.
Return & Refund:
- Our policy allows our customers to return the products within 14 days of receipt; the product must be in the same condition as you received it.
- Please submit the purchase receipt in order to complete your return process.
- Our refund policy ensures that you receive a full refund for any eligible returns made within the specified time frame and conditions mentioned in our return policy.
- For more details, please review our Full Returns & Refunds Policy.
Show only reviews in English (0)
Be the first to review “Fanvil EX102 – Flush Mounting Accessory EX102, for Fanvil i62/i63/i64 Door Phones” Cancel reply
SKU: EX102 Categories: IP Phones Accessories, IP Phones Solutions
You may also like…
Yealink CP900 UC with Bluetooth Dongle – Premium Portable Speakerphone CP900, 7W, Bluetooth 4.2, USB 2.0, BT50 Bluetooth Dongle
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | CP900, UC |
| Voice Pickup Range: | 360°, 6.5 feet (2 meters) |
| Connectivity: | Bluetooth 4.2, USB 2.0 |
| Battary: | 2450mAh, Li-Po |
Yealink CP900 Teams with Bluetooth Dongle – Premium Portable Speakerphone CP900, 7W, Bluetooth 4.2, USB 2.0, BT50 Bluetooth Dongle
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | CP900, Microsoft Teams |
| Voice Pickup Range: | 360°, 6.5 feet (2 meters) |
| Connectivity: | Bluetooth 4.2, USB 2.0 |
| Battary: | 2450mAh, Li-Po |
Yealink CP700 Teams with Bluetooth Dongle – Portable Speakerphone CP700, 5W, Bluetooth 4.2, USB 2.0, BT50 Bluetooth Dongle
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | CP700, Microsoft Teams |
| Voice Pickup Range: | 360°, 5-foot (1.5 meter) |
| Connectivity: | Bluetooth 4.2, USB 2.0 |
| Battary: | 1420mAh, Li-Po |
Yealink CP700 UC with Bluetooth Dongle – Portable Speakerphone CP700, 5W, Bluetooth 4.2, USB 2.0, BT50 Bluetooth Dongle
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | CP700, UC |
| Connectivity: | Bluetooth 4.2, USB 2.0 |
| Voice Pickup Range: | 360°, 5-foot (1.5 meter) |
| Battary: | 1420mAh, Li-Po |
Related products
Yealink W73H – Basic DECT Handset W73H, 1.8″ Color Screen, 35h Talk Time, 400h Standby Time
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | W73H |
| Display: | 1.8″, Color Screen, TFT |
| Compatibility: | Yealink W70B, Yealink W90 |
| Battary: | 1010 mAh, Li-ion |
Yealink W59R – Premium Ruggedised DECT Handset W59R, 1.8″ Color Screen, Bluetooth, IP57 Rating, Scratch Resistant, Dust Resistant, Safety Alarm Functions
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | W59R |
| Display: | 1.8″, Color Screen, TFT |
| Connectivity: | Built-in Bluetooth |
| Compatibility: | Yealink W70B, Yealink W80 |
| Battary: | 1460 mAh, Li-ion |
| Protection: | Disinfectant Resistant, Dust Resistant, IP57, Scratch Resistant |
Yealink T58W Pro with Camera – Smart Business Phone T58W, Android 9.0, Touch Screen, 16 Lines, Wi-Fi, Bluetooth, Dual Port USB (SIP-T58W Pro with Camera)
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | Pro, SIP-T58W, with Camera |
| Lines: | 16-Lines |
| OS: | Android 9.0 |
| Display: | 7″, Adjustable, Touch Screen |
| Connectivity: | Bluetooth 4.2, Dual band 2.4G/5G Wi-Fi |
| Camera: | 5MP HD camera CAM50, Removable |
Yealink T58W with Camera – Smart Business Phone T58W, Android 9.0, Touch Screen, 16 Lines, Wi-Fi, Bluetooth, Dual USB (SIP-T58W with Camera)
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | SIP-T58W, with Camera |
| Lines: | 16-Lines |
| OS: | Android 9.0 |
| Display: | 7″, Adjustable, Touch Screen |
| Camera: | 5MP HD camera CAM50, Removable |
| Connectivity: | Bluetooth 4.2, Dual band 2.4G/5G Wi-Fi |
Yealink T33G – Gigabit IP Phone T33G, 4 Lines, Gigabit Ethernet, PoE Support, Color LCD (SIP-T33G)
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | SIP-T33G |
| Lines: | 4-Lines |
| Display: | 2.4”, Color LCD, with Backlight |
| Ethernet Ports: | Dual-port, Gigabit Ethernet |
| Integrated PoE: | Yes |
Yealink T33P – Entry-level IP Phone T33P, 4 Lines, PoE Support, Color LCD (SIP-T33P)
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | SIP-T33P |
| Lines: | 4-Lines |
| Display: | 2.4”, Color LCD, with Backlight |
| Ethernet Ports: | 10/100M Ethernet Switch, Two-port |
| Integrated PoE: | Yes |
Yealink T31P – Entry Level IP Phone T31P, 2 Lines, PoE Support, Graphical LCD (SIP-T31P)
Rated 5.00 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | SIP-T31P |
| Lines: | 2-Lines |
| Display: | 2.3”, Graphical LCD, with Backlight |
| Ethernet Ports: | 10/100M Ethernet Switch, Two-port |
| Integrated PoE: | Yes |
Yealink T30P – Entry Level IP Phone T30P, 1 Line, PoE, Graphical LCD (SIP-T30P)
Rated 0 out of 5
| Brand: | Yealink |
|---|---|
| Model: | SIP-T30P |
| Lines: | 1-Line |
| Display: | 2.3”, Graphical LCD |
| Integrated PoE: | Yes |
| Ethernet Ports: | 10/100M Ethernet Switch, Two-port |
























Reviews
There are no reviews yet.